812,00 TL
Ürün Kodu: NP766

Bu ürünle beraber alabileceğiniz ek ürünler

Seramik Vazoda Tek Dal Beyaz Orkide

Ürün Detayları : 


Ürünümüz beyaz seramik vazoda olup, içinde tek dal beyaz orkide ve beyaz kurdele ile süslenerek siz değerli müşterilerimiz için Hatay Çiçek Tasarım Ekibimiz tarafından özenle ve sevgiyle hazırlanmıştır.

Ürünümüz beyaz seramik vazoda üzerinde Aramıza Hoşgeldin Bebek Sticker yazısı olup sizler için özel olarak hazırlanmıştır...

Çok çeşitli renkleri bulunan orkide çiçeği genel olarak "asaleti" simgeler. Orkide çiçeğinin anlamı ise "sevgi, mutluluk, aşk"tır. 

Beyaz Orkide çiçeği ise "masumiyeti ve zarafeti" simgeler ve orkideler arasında en sevilen ve en fazla tercih edilen renk beyaz orkidedir.

Orkide çiçeği düğünlerin vazgeçilmezidir. Dekorasyonda dikkat çeken ve beğeni kazanan orkide ayrıca gelin çiçeği olarak da tercih edilir. Her türlü organizasyonda orkide aranjmanlarını görmek olanaklıdır. Güzel kokusu ve zarif görünüşüyle ayrıca buketlerde de orkide çokça tercih edilmektedir. Doğum günlerinde, evlilik yıl dönümü kutlamalarında olduğu gibi kokteyl, açılış, sünnet düğünü ve baby shower gibi etkinliklerde orkide çiçeği hep baş köşede yerini almaktadır. 

Orkide bakımları türüne göre değişir ve evde yani iç mekan olarak satılan orkide türü çok fazla tercih edildiği için bakımı hakkında bilgiler sunabiliriz. Beyaz orkide bakımı oldukça kolaydır ve bunun için yakıcı olmayan güneş, hafta bir kez sulama, orkide toprağı ve saksı değişimi gibi püf noktaları bilmek yeterli olacaktır. 

Beyaz orkide elbette hediye olarak verilebilir. Bulunduğu her ortama uyum sağlamaları ve herkese takdim edilebilmeleri nedeniyle tanıdık olsun olmasın dilediğiniz kişiye beyaz orkide hediye edebilirsiniz. Bazen hediye seçimi zor olabilir işte bu gibi zamanlarda beyaz orkide tercih edip hem anlamlı bir hediye sunabilir hem de alıcınızı mutlu edebilirsiniz.

Orkide Bakımı Hakkında : 

  • Öncelikle şeffaf bir saksı beyaz orkide çiçeği için en önemli noktalardan biridir ve hediye olarak renkli saksıda geldiyse çiçeklenme dönemi bitene var olduğu saksıda ağırlayabilirsiniz.
  • Güneş alan fakat asla yakıcı sıcaklık olmayan bir yere konumlandırılmalı.
  • Beyaz orkide nemi çok sevdiği için arada bir hava nemlendirici çalıştırabilir ya da mutfakta bakımını yapabilirsiniz.
  • Rüzgar çiçeklerin dökülmesine orkidenin zarar görmesine neden olduğu için cam ya da kapının sürekli açık olduğu bir yere koymamanızı tavsiye ederiz.
  • Çiçeklenme dönemi bittiyse saksı değiştirmeli ve bununla birlikte toprağını da yenilemelisiniz. Bulunduğu toprağın besinlerini yok ettikleri için yeni toprak onları daha canlı kılacaktır.
  • Yazın haftada iki kez kış aylarında ise haftada bir kez sulama onlar için yeterlidir ve su miktarı çok az olmalı asla bol bol sulama yapmayın bu onun çürümesine neden olabilir.
  • Beyaz orkide iyi bakıldığında sizlere ödül olarak daha fazla çiçek dalı verecek ve uzun yıllar yaşayacaktır. Bunun için de arada bir köklerini kontrol etmeli ve sararmış yaprak varsa nedenini öğrenmelisiniz. Bu gibi uyarılar büyük zararın yakında olduğunun habercisi olabilirler.
  • Orkide yaprakları tozlandığında küçük bir banyo yaptırabilir ya da nemli bir bez ile tozları silebilirsiniz. Banyo yaptıracaksanız su çok hızlı akmamalı ve banyo bitiminde su iyice süzülmüş olmalı eğer altında delik olmayan bir saksı ise asla banyo yaptırmayın bu çok önemli bir konu.
  • Klima altı ya da petek üzerine orkideyi koymamanızı tavsiye ederiz. Çiçeklerin kurumasına ve solmasına neden olacağı için onları nemli bir yere koymak daha mutlu olmalarını sağlayacaktır.

Yükseklik : Yaklaşık olarak 55 ile 60 cm arası değişim gösterir

SON GEZDİKLERİNİZ

SİZİN İÇİN ÖNERDİKLERİMİZ

Hesap Menu 0 0 TL
  WhatsApp