Kayıkta Seni Seviyorum Pankartlı Bonsai ve Kalanchoe

649,00 TL
Ürün Kodu: NP1298

Bu ürünle beraber alabileceğiniz ek ürünler

Kayık Vazoda Seni Seviyorum Pankartlı Bonsai ve Sarı Kalanchoe Aranjmanı

Ürün Detayları:


Ürünümüz Kayık Beton Vazoda olup, içerisinde 1 adet Ficus Ging Seng Bonsai, 1 adet sarı kalanchoe, minik yapay mantar ve kurutulmuş limon dilimi ile süslenerek siz değerli müşterilerimiz için Şahane Ekibimiz tarafından özenle ve sevgiyle hazırlanmıştır...

Ürünümüz üzerinde Seni Seviyorum Pankartı ile mesajınızı iletmek için hazır...

Bonsai sanatı yalnızca el becerisine dayanmaz, altında çok daha derin bir felsefesi bulunur. Bonsai insan ve doğa arasındaki uyumu temsil eder. Budizm felsefesine göre bonsai insan ve cennet arasındaki bir köprü aynı zamanda insanı yaratıcısına yaklaştıran bir aracıdır. Modern bonsai sanatı ise günümüzde kendisinden uzak olduğumuz doğanın minyatür bir örneğini kendi yaşam alanlarımızda bulundurmayı amaçlar.

Bonsai Japonca kökenli bir kelimedir, ‘saksıdaki veya tabaktaki bitki’ anlamına gelir. Bonsai sanatının kökeniyle alakalı pek çok efsane bulunsa ve Bonsai sanatı birçok farklı kültürde kendine yer edinse de Bonsai’yi bir sanat haline getirip yaygınlaştıranlar Japonlardır. Günümüz Bonsai tekniklerinin tamamına yakını Japonlar tarafından geliştirilmiştir. Bu sözcük aynı anda hem bitkinin ismi hem de genel olarak bu uğraşa veya sanata verilen addır.
Ficus ginseng, mükemmel kök gövdesi ve dekoratif yaprakları nedeniyle çok sevilen mükemmel görünümlü iç mekan bitkisidir. “Ginseng” kelimesi Çince’de kök anlamına gelir. Bununla birlikte, çok parlak koyu yeşil yapraklarıyla dikkat çeker. Ficus ginseng bonsai bakımı kolay olmasına rağmen uzun bir süre boyunca ve uygun büyüme koşullarında hayatta kalması için bakımına özen göstermek gerekir.

  • Ficus ginseng, ideal olarak 15 ila 25 °C arasındaki sıcaklığa sahip ortamları çok sever.
  • Gün ışığından bolca faydalanmayı çok sever ama doğrudan güneş ışığına maruz kalmayı sevmez.
  • Ficus ginseng, bulunduğu ortamdaki sıcaklık değişimlerinden hoşlanmaz.
  • İlkbaharda veya sonbaharda her 2 yılda bir saksı değişimi yapılmayı ister.
  • Ficus ginseng bol sulanmayı sevmez. Toprak kurudukça bir sonraki sulama gerçekleştirilmelidir.

Yükseklik: Yaklaşık olaran 15 ile 20 cm arası değişim gösterir.

Not: Ürünümüzde yer alan çiçekler stok durumuna göre farklı renklerde ve boyutlarda olabilir. Ayrıca bazı çiçekler, mevsimsel şartlar sebebiyle çiçek açmamış halde, kapalı olarak gönderilebilir.c

SON GEZDİKLERİNİZ

SİZİN İÇİN ÖNERDİKLERİMİZ

Hesap Menu 0 0 TL
  WhatsApp