380,05 TL
Ürün Kodu: NP855

Bu ürünle beraber alabileceğiniz ek ürünler

Eskitme Desenli Gri Saksıda Ging Seng Bonsai ve Kalanchoe

Ürün Detayları : 


Ürünümüz eskitme desenli gri saksıda olup, içerisinde 1 adet Ficus Ging Seng Bonsai, 1 adet sarı  kalanchoe, ve 3 adet minik yapay mantar ile süslenerek siz değerli müşterilerimiz için Hatay Çiçek Tasarım Ekibimiz tarafından özenle ve sevgiyle hazırlanmıştır. 

Nedir Ficus Ging Seng Bonsai ? 

“Ficus” kavramı Latince dilinde incir anlamına gelir. Ficus bonsai ise ev koşullarında yetiştirilmeye son derece uygun ve minyatürü andıran bir çeşit incir ağacı şeklinde tanımlanabilir. Ilıman iklim koşullarını barındıran ev ve ofis benzeri iç mekânları kapsayan her tür alanda yetiştirilebilen çiçeklerdir. Görünüşleri itibariyle incir ağaçlarını andırırlar.
Kendi içerisinde farklı anlamlara sahip olan Ficus bonsai, eski dönemlerde Mısır’da yetiştirilmeye başlanan, sonrasında farklı uygarlıklara yansıyan bir ağaç çeşididirDoğum ve gelişim gibi yaşam döngülerini de simgeleyen bir güç anlamına gelen ficus bonsai, kendine has bir felsefeye sahiptir. Cennet, yeryüzü, insan ve doğa arasındaki ilişkiyi ifade eder.

Ginseng bonsai bitkisini direkt güneşe koymayın ancak odanın aydınlık bir bölgesine yerleştirin. Ginseng bonsai fazla su sevmez. Az su ile idare edebilir. Bulunduğu ortam nemli değilse ise ginseng bonsai bitkisini 3-4 günde bir sulamanız yeterli olacaktır. Bulunduğu ortam nemliyse bu süreyi 5-6 güne de uzatabilirsiniz.

Ginseng bonsai budama işlemi ilkbahar aylarında yapılır. Budamayı başka mevsimlerde yaparsanız dallar ve gövde yeterince beslenemez. Dolayısıyla ging seng bonsainiz solabilir.

Bonsai bitkisi ılıman ikilimi seven bir bitkidir. Ne çok sıcak ne de çok soğuk sever. Güneş ışığını dik açıyla sevmez. Aydınlık bir ortamda bakılmalıdır.

Bonsai saksı çiçeği rüzgar akımı alan yerlerden uzak tutulmalıdır. Rüzgar çiçeğimizi salladığı için bitkinin sapında oynamalar ve toprağın köküne hava akımın girmesine sebep vermektedir. Buda çiçeğimizin ömrünü azalttığı gibi çiçeklerin yapraklarında sararma ve çiçeklerinde solmalara sebep verir.

Sukulent familyasından, Afrika ve Asya kökenli tropik bir bitki olan kalanchoe ve Çin’de başlayıp Japonya’ya ardından bütün dünyaya yayılan bir bitki geliştirme sanatı olan bonsai… Dekoratif ve gösterişli bir saksıda siz ve sevdikleriniz için bir araya gelen harika ikili…

Yükseklik: Yaklaşık 20 ile 25 cm arası değişim gösterir

SON GEZDİKLERİNİZ

SİZİN İÇİN ÖNERDİKLERİMİZ

Hesap Menu 0 0 TL
  WhatsApp