Akvaryumda İyiki Doğdun Pankartlı Kalanchoe Aranjmanı

401,50 TL
Ürün Kodu: NP1178

Bu ürünle beraber alabileceğiniz ek ürünler

Akvaryumda İyiki Doğdun Pankartlı Chamaedorea ve Kalanchoe Aranjmanı

Ürün Detayları :


 Ürünümüz akvaryum cam vazoda olup, içerisinde 1 adet chamaedorea, 1 adet sarı kalanchoe, pampas otu, yapay minik mantar ve yosun bitkisi ile süslenerek siz değerli müşterilerimiz için Hatay Çiçek Tasarım Ekibimiz tarafından özenle ve sevgiyle hazırlanmıştır...

Ürünümüz üzerinde İyiki Doğdun Pankartı ile mesajınızı iletmek için hazır... 

Nedir Chamaedorea Bitkisi ?

Ülkemizde dağ palmiyesi olarak da bilinen chamaedorea, dayanıklı bir iç mekan bitkisidir. Güneş ışığı altında doğrudan bırakılmamalı tercihen aydınlık yerlerde konumlandırılmalıdır. Dağ Palmiyesi' ne yazın haftada iki defa kışın ise haftada bir defa su verebilirsiniz.

Özellikle yazın yapraklarına spreyleme yöntemi ile su takviyesi yapabilirsiniz. Bakımı oldukça kolaydır ve hediye bitki alternatifi olarak ofislerde masa üstünde çok şık duran popüler bir bitkidir.

Dağ palmiyesi faydaları, şık ve sevimli görüntüsün ötesindedir. Durgun havayı filtreleme ve temizleme yeteneğine sahip iyi bir hava temizleyicidir.

Dağ palmiyesi, evinize yağmur ormanından bir parça getirir ve ince yapraklarıyla bulunduğu her ortamda çekici görünür. Yaprak dökmeyen ve çoğu ev bitkisiyle karşılaştırıldığında tam bir Cesur Yürek’tir. Zorluklara karşı çok az bir ilgiyle bile dimdik ayakta durabilen dağ palmiyesi, nispeten yavaş büyür fakat çok az bakım gerektirmesiyle acemi bitki yetiştiricileri için ideal bir seçimdir.

Dağ palmiyesi yaprak kuruması yaşıyorsa, bunun birkaç sebebi olabilir. Nem çok düşükse, palmiye yapraklarının uçları kahverengiye döner. Bir sprey yardımıyla bitkiye su püskürtülmesi, yaprakları eski canlı görünümlerine kavuşturabilir. Dağ palmiyenizin kurumasının bir diğer sebebi oda sıcaklığı olabilir. Palmiyenin bulunduğu yer çok soğuksa, yapraklar önce sararıp sonra kahverengiye dönebilir. Salon palmiyelerinin ılık bir odaya ihtiyacı vardır, 18°-24°C ve minimum 10°C ideal ortamdır. Ayrıca bitkiyi doğrudan güneş ışığından ve hava akımlarının bulunduğu bölgelere yerleştirmekten kaçının, çünkü bu yaprakları kavurur. 

Kalanchoe çiçeği, Türkçe adıyla ‘Kalanşo’dur. Sukulent familyasının bir üyesi olan Kalanşo, Afrika ve Asya kökenli tropik bir bitkidir.
Kalanchoe çiçekleri ile bu türün en gözde çiçeklerindendir. Tombul ve parlak yaprakları ile gösterişli bir ev ve ofis çiçeği diyebiliriz onun için. Demetler halinde öbek öbek çiçekleri olan Kalanşo’nun doğada bir çok rengi bulunur. Çiçek renkleri kırmızı, sarı, beyaz, turuncu veya pembe olabilir. 

Yükseklik : Yaklaşık olarak 20 ile 25 cm arası  değişim gösterir

Not: Ürünümüzde yer alan çiçekler stok durumuna göre farklı renklerde ve boyutlarda olabilir. Ayrıca bazı çiçekler, mevsimsel şartlar sebebiyle çiçek açmamış halde, kapalı olarak gönderilebilir.

SON GEZDİKLERİNİZ

SİZİN İÇİN ÖNERDİKLERİMİZ

Hesap Menu 0 0 TL
  WhatsApp