375,00 TL
Ürün Kodu: NP755

Bu ürünle beraber alabileceğiniz ek ürünler

Saf Sevgim Beyaz Gerberam

Ürün Detayları : 


Ürünümüz siyah kenarları gold detaylı buket kağıdına sarılı olup, içinde 5 adet Beyaz Gerbera ve üzerinde beyaz kurdele ile süslenerek Adana Çiçek Tasarım Ekibimiz tarafından siz değerli müşterilerimiz için özenle ve sevgiyle hazırlanmıştır... 

Gerbera çiçeği, birbirinden güzel renk çeşitliliğine sahiptir. Renkleri arasında sarı, beyaz, pembe, kırmızı, turuncu, lila ve yavruağzı vardır. Aynı zamanda, birden fazla geçişli renkleri olanlara da rastlamak mümkündür.
Gerbera oldukça uzun ömürlü bir papatyadır. 
Kesme çiçekler arasında en yaygın olanlardan biri, Gerbera papatyalarıdır. Diğer kesme çiçeklerin aksine, oyulması zor ve dayanıklıdır. Bu onların en önemli özelliklerinden biridir.

Gerbera Çiçeği Anlamı Nedir?

  • Eski Mısırlılar için bu çiçek, toprak anaya karşı duyulan dostluğu, güven duygusunu, güneşe olan bağımlılığı ve ihtiyacı sembolize eder.
  • Kelt mitolojisinde gerbera çiçeğinin ayrı bir anlamı vardır. Buna göre, çekilen sıkıntıları hafifleten ve iç huzuru sağlamaya yardımcı olan anlamına gelir. Çok eski bir Kelt efsanesine göre, dünyada herhangi bir çocuk öldüğünde Tanrı'nın yeryüzünü gerbera papatyaları ile donattığına inanılmıştır.
  • Kuzey Avrupa'nın kadim ırklarından biri olan İskandinav mitolojisindeki inanışa göre, aşk, bereket ve güzellik tanrıçası Freya'nın en sevdiği ve kutsal saydığı çiçektir. Farklı pek çok kültürdeki genel düşünceye göre bu çiçek, dostluk, samimiyet, sıcaklık, umut ve neşeyi temsil eder. Bu nedenle Gerbera papatyası mutluluk ve iyi niyet anlamlarına gelir.
  • Eskiden beri Gerbera'ya masumiyet, saflık ve neşe gibi anlamlar yüklenmiştir. Bu oldukça mantıklıdır, çünkü renkli ve ışıltılı renkleri sayesinde hüznü dağıtmaya yardımcı olur.

Bir çiçek hediye edilerek, güzel bir dostluk perçinlenebilir. Takdir duygusu gösterilebilir veya sevgi ilan edilebilir. Birçok çiçekle belirli bir mesajı iletmek mümkündür. Fakat Gerberalar söz konusu olduğunda, tek bir anlamdan söz etmek biraz zordur.Gerbera güzel bir çiçektir ve her zaman olumlu bir mesaj taşır. Renkleri de duruma bağlı olarak kendi anlamlarını sembolize eder.

Beyaz gerbera çiçeği, masumluğu ve saflığı simgeler.

Yükseklik : Yaklaşık olarak 25 ile 30 cm arası değişim gösterir

Not: Süsleme kağıdı stok durumuna göre değişiklik gösterebilir.

SON GEZDİKLERİNİZ

SİZİN İÇİN ÖNERDİKLERİMİZ

Hesap Menu 0 0 TL
  WhatsApp