Kalp Vazoda İyiki Doğdun Pankartlı Rengarenk Gerberam

493,00 TL
Ürün Kodu: NP1248

Bu ürünle beraber alabileceğiniz ek ürünler

Kalp Vazoda İyiki Doğdun Pankartlı Renkli Gerbera Aranjmanı

Ürün Detayları : 


Ürünümüz kırmızı kalp cam vazoda olup, içerisinde sarı, pembe ve turuncu gerbera, pampas otu, kurutulmuş limon dilimi ve cipso ile süslenerek siz değerli müşterilerimiz için Hatay Çiçek Tasarım Ekibimiz tarafından özenle ve sevgiyle hazırlanmıştır...

Ürünümüz üzerinde İyiki Doğdun Pankartı ile mesajınızı iletmek için hazır...

Temelde bir tür tropikal papatya olan Gerbera'ya adını, Almanya'nın ünlü doğa bilimcisi Traugott Gerber'in soyadı vermiştir. Latince'de çiçeğe Gerbera jamesonii denir ve çoğu dilde Gerbera şeklinde bilinir.
Gerbera çiçeği iyimserliği temsil eden bir çiçektir. Gerbera çiçeği ülkemizde de yetiştirilmekte olan ve ülkemiz iklim şartlarına uygun olan bir çiçek olduğunu söyleyebiliriz. Gerbera çiçeği çiçek sektöründe en fazla yetiştirilen çiçekler arasında yer almaktadır. Papatyagiller ailesine mensup olan Gerbera çiçeği güzel kokusu ile de bilinmektedir. Gerbera çiçeği dekor ve süs amaçlı olarak yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Görüntüsü itibari ile yapay bir çiçeğe benze de aslında doğal bir çiçektir. 

Pembe gerbera anlamı arkadaşlığı ve canlılığı simgeler.
Sarı renkteki bir gerbera ise duygu yoğunluğunu gözler önüne serer.
Turuncu Gerbera, Titizlik ve realizm anlamını ifade eder.

Gerbera çiçeği, birbirinden güzel renk çeşitliliğine sahiptir. Renkleri arasında sarı, beyaz, pembe, kırmızı, turuncu, lila ve yavruağzı vardır. Aynı zamanda, birden fazla geçişli renkleri olanlara da rastlamak mümkündür. Gerbera oldukça uzun ömürlü bir papatyadır. 

  • Eski Mısırlılar için bu çiçek, toprak anaya karşı duyulan dostluğu, güven duygusunu, güneşe olan bağımlılığı ve ihtiyacı sembolize eder.
  • Eskiden beri Gerbera'ya masumiyet, saflık ve neşe gibi anlamlar yüklenmiştir. Bu oldukça mantıklıdır, çünkü renkli ve ışıltılı renkleri sayesinde hüznü dağıtmaya yardımcı olur.
  • Kelt mitolojisinde gerbera çiçeğinin ayrı bir anlamı vardır. Buna göre, çekilen sıkıntıları hafifleten ve iç huzuru sağlamaya yardımcı olan anlamına gelir. 

Bu çiçek özel bir bakım gerektirmez. Gerbera çiçeği bir vazo çiçeği olarak bilinir. Dolayısıyla vazoda iken bakımlarına dikkat etmek gerekir. Bir vazo çiçeği olduğundan dolayı suyunu titizlik ile seçmelisiniz. Bunun için bir çeşme suyu değil de arıtma suyu ya da başka hazır sular tercih edebilirsiniz. Devamlı olarak suda beklemesi gereken bir çiçek olduğundan dolayı haftada bir kere vazo suyunu değiştirmeniz yeterli olacaktır. Vazo suyu 2 günde bir kontrol edilmeli. Eğer vazo suyunda bir kirlilik söz konusu ise içerisine kirliliği önlemek amacı ile saplarını keserek yenilenmiş su koymanız yeterli olacaktır.

Yükseklik : Yaklaşık olarak 25 ile 30 cm arası değişim gösterir

Not: Aranjmanda yer alan çiçek ve vazo stok durumuna göre farklı renklerde ve boyutlarda olabilir. 

SON GEZDİKLERİNİZ

SİZİN İÇİN ÖNERDİKLERİMİZ

Hesap Menu 0 0 TL
  WhatsApp