330,00 TL
Ürün Kodu: NP757

Bu ürünle beraber alabileceğiniz ek ürünler

Pembe Gerbera Buketim

Ürün Detayları : 

Ürünümüz siyah kenarları gold detaylı buket kağıdına sarılı olup, içinde 5 adet Pembe Gerbera ve üzerinde beyaz kurdele ile süslenerek Adana Çiçek Tasarım Ekibimiz tarafından siz değerli müşterilerimiz için özenle ve sevgiyle hazırlanmıştır... 

Gerbera çiçeği iyiliği ve mutluluğu temsil eden bir çiçektir. Ülkemizde yetiştiren bir çiçek türü olan Gerbera çiçeği ülkemizin iklim şartlarına elverişlidir. Gerbera çiçeği, dekor ve süs amaçlı iç mekanlarda sıklıkla tercih edilir. Görüntü itibarıyla yapay bir çiçeği andırsa da aslında doğal bir çiçektir.

Gerbera çiçeği, Papatyagiller ailesine mensuptur. Gerbera bitkisinin çiçekleri oldukça büyüktür. Çiçek kısımları büyük birer papatyayı andırır. Gerbera papatyası, Afrika papatyası, Barberton papatyası ve Transvaal papatyası olarak da bilinir. Gerbera çiçeğinin büyük renkli çiçekleri bulunur. Çiçeğinin kendine özgü bir kokusu vardır.

Eski Mısırlılar için bu çiçek, toprak anaya karşı duyulan dostluğu, güven duygusunu, güneşe olan bağımlılığı ve ihtiyacı sembolize eder.Kelt mitolojisinde gerbera çiçeğinin ayrı bir anlamı vardır. Buna göre, çekilen sıkıntıları hafifleten ve iç huzuru sağlamaya yardımcı olan anlamına gelir. Çok eski bir Kelt efsanesine göre, dünyada herhangi bir çocuk öldüğünde Tanrı'nın yeryüzünü gerbera papatyaları ile donattığına inanılmıştır.

Gerbera çiçeği faydaları şu şekilde sıralanabilir;

  • Gerbera çiçeği, bulunduğu mekandaki havayı temizler, ferah bir ortam sağlar.
  • Gerbera çiçeğinin yapraklarının ev ortamında yer alması uykusuzluk gibi sorunların önüne geçer.
  • Aynı zamanda uyku apnesinin de önüne geçer.

Bir çiçek hediye edilerek, güzel bir dostluk perçinlenebilir. Takdir duygusu gösterilebilir veya sevgi ilan edilebilir. Birçok çiçekle belirli bir mesajı iletmek mümkündür. Fakat Gerberalar söz konusu olduğunda, tek bir anlamdan söz etmek biraz zordur.Gerbera güzel bir çiçektir ve her zaman olumlu bir mesaj taşır. Renkleri de duruma bağlı olarak kendi anlamlarını sembolize eder.

Bu özel çiçeklerin bir canlı olduğunu düşündüğümüzde ömrünü tamamlamak üzere olan çiçeğimizi buket kağıdından çıkararak görsel güzelliği devam ettirebiliriz.

  1. İçi su dolu bir vazoya koyun.
  2. Her gün suyunu değiştirin, buketinizin saplarını iki günde bir kesin.
  3. Direkt güneş ışığından koruyun.
  4. Vazo içerisine buzlu su veya soğuk su ilave ederek canlılığını koruyabilirsiniz .


Pembe gerbera anlamı arkadaşlığı ve canlılığı simgeler. 

Yükseklik : Yaklaşık olarak 25 ile 30 cm arası değişim gösterir

Not: Süsleme kağıdı stok durumuna göre değişiklik gösterebilir.

SON GEZDİKLERİNİZ

SİZİN İÇİN ÖNERDİKLERİMİZ

Hesap Menu 0 0 TL
  WhatsApp