365,00 TL
Ürün Kodu: NP762

Bu ürünle beraber alabileceğiniz ek ürünler

Seramik Vazoda Starliçe Çiçeğim

Ürün Detayları : 


Ürünümüz beyaz seramik saksıda olup, üzerinde Aramıza Hoşgeldin Bebek Sticker ile süslenerek Hatay Çiçek Tasarım Ekibimiz tarafından siz değerli müşterilerimiz için özenle ve sevgiyle hazırlanmıştır

Anavatanı Güney Afrika olan starliçe, gösterişli beyaz çiçekleri olan ve görünümü ile muza benzeyen bitkilerdendir. Bakımı oldukça kolaydır ve yazın dış mekanda da yetiştirilebilir. Ülkemizde turna gagası  veya cennet kuşu olarak da tanınır.

Starliçe (Stralitzia Nicolai) bitkisi yüksek nemi ve bol güneşli yerleri sever. Doğrudan güneşli veya yarı gölge yerlerde konumlandırılabilir ancak öğle güneşinin yakıcı etkisinden uzak tutulmalıdır.

Çiçeklenme dönemi çok iyi bakılırsa şubat sonunda başlar ve yaz sonuna kadar devam eder.

Starliçe bitkisi üç yaşından itibaren çiçek vermeye başlar ancak çiçeksiz olduğu dönemde de evinize  ve ya işyerlerinize tropik bir hava getiren oldukça gösterişli bir bitkidir.

Bitkinin farklı anlamları vardır. Özgürlüğün çiçeği olarak biliniyor ve ölümsüzlüğü temsil ediyor. Aynı zamanda ‘Starliçe’ ihtişamı, sevgiyi ve sadakati de temsil ediyor. Evli çiftlerin 9. evlilik yıldönümlerinde birbirlerine vermeyi tercih ettikleri çiçek olarak tanınıyor. Ama genel itibariyle ülkemizde erkeğe verilen tek çiçek olarak bilinmektedir. Genellikle başarılı erkek sporculara verilmesi tercih ediliyor. Güzel anlamları olan görünüş itibariyle diğer çiçeklere benzemeyen kendine has yapısı ile mükemmel bir tropik çiçek…

Bu eşsiz çiçek güzel sanatlarda ilham kaynağı olmuştur. Birçok yerde bu çiçeğin çizimlerini görmemiz mümkün hatta ünlü markalar vitrinlerinde maketlerini kullanıyor.Ünlü çiçek sanatçısı Georgia O’Keefe, 1940’larda Hawaii’de geçirdiği süre boyunca o dönemin önemli tablolarından biri olan Strelitzia nicolai çiçeklerini resmetmiştir.

Starliçe Çiçeği Bakımı ve Özellikleri : 

 • Çok yıllık, herdemyeşil bir bitki türüdür.
 • Yaprakları uzun saplı, oval yapılı ve serttir.
 • Tohumdan ve kardeşler ayrılarak üretilirler.
 • Düzenli sulanmalıdır ve toprağı nemli tutulmalıdır.
 • Dona dayanıklı değildir.
 • Fide yetiştirme ortamı ortalama 10-25°C olmalıdır.
 • Güneşli ve yarıgölge yerlerde yetişir.
 • Kısa süreli olarak -4°Cye kadar dayanabilirler.

   

   

   

Yükseklik: Yaklaşık olarak 30 ile 35 cm arası değişim gösterir

SON GEZDİKLERİNİZ

SİZİN İÇİN ÖNERDİKLERİMİZ

Hesap Menu 0 0 TL
  WhatsApp